Kup K.Ćosića: Gorica bolja od Hermesa…

U drugoj četvrtfinalnoj utakmici završnog turnira Kupa Krešimira Ćosića Gorica je slavila protiv Hermes Analitice 101:82 i izborila polufinale gdje će joj suparnik biti Cibona. Momčad Josipa Sesara povela je na startu 15:5 i vodila cijelim tijekom susreta iako se Analitičari nisu predavali, već ponajviše preko raspoloženog Filip Kordića pokušavali rezultatski parirati što im je uspijevalo u prvom poluvremenu kada su nakon poena Gazića, Anzulovića i Kalpića bili na minus 6 (50:44) u 17.minuti. Na poluvremenu je bilo 57:49, a upravo nakon trice Kordića u trećoj četvrtini bilo je minus 7 (66:59). Početkom posljednje četvrtine s dvije trice Ivana Majcunića i jednom Lovre Mazalina Gorica je otišla na 20 razlike (89:69).

Mazalin i Majcunić su ubacili po 13 poena kod Gorice, a uz 24 poena Kordića kod Analitičara izdvajamo 16 poena Franka Kalpića i 15 Ivana Svobode.