Kup K.Ćosića: Cibona u finalu protiv Zadra…

U finalu završnog turnira Kupa Krešimira Ćosića koji se održava u Zadru igrat će Cibona i domaćin Zadar. Cibosi su slavili protiv Gorice 83:73, a Zadar je bio bolji od Splita 85:75. Finalna utakmica igra se u subotu od 17.30.

Cibona je do pobjede prottiv Gorice stigla boljom igrom u drugom poluvremenu. Nakon izjednačene prve četvrtine (21:21) Gorica je bolje otvorila drugi period igre i stigla do 9 razlike (34:25). Trgbuli se su Vukovi koji preko Matica Rebeca radi seriju 16:4 i na odmoru imaju prednost 41:38. U 27.minuti nakon trice Rebeca sastav Ivana Velića ima 17 razlike (61:44). Nije se Gorica predavala, ali nije uspijela ozbiljnije ugroziti pobjedu Cibosa koji će tako u subotnjem finalu tražiti trofej koji nisu osvojili sedam godina.

Rebec s 28 poena bio prevaga Cibone u ovom susretu. Ivan Novačić je ubacio 15, a Josip Bilinovac 12.  Kod Gorice Mislav Brzoja je ubacio 16 poena, dok je Lovro Mazalin upisao double-double učinak s 10 poena i 14 skokova.