Cibona upisala prvu pobjedu…

Cibona je u odgođenoj utakmici 1.kola HT Premijer lige slavila protiv Zaboka 85:69 i upisala prvu pobjedu. Prvu minutu odmora trener Zaboka Ivan Tomas pozvao je u petoj minuti kada je Cibona povela 16:5 uz 9 poena kapetana Roka Prkačina. Dobili su Cibosi prvu četvrtinu 25:15, a gosti su rezultatski priključak držali do sredine druge četvrtine (35:27). Nakon trice Matea Drežnjaka bilo je 49:31, a prvo poluvrijeme sastav Ivana Velića završio je s +20 (53:33).

Treću četvrtinu Cibona je otvorila s četiri uzastopna poena (57:33), ali u idućih devet minuta do trice Drežnjaka sa zvukom sirene ubacila samo četiri poena iz igre pa je Zabok u završnici treće četvrtine bio na -10 (61:51). Nisu se Zabočani predavali i u 32.minuti stigli su na minus 9 (67:58). Skromno drugo poluvrijeme Cibone u kojem Vukove nije služio šut, a tek u završnici Drežnjak je s dvije trice odveo Cibose do uvjerljivije pobjede.

Prkačin je ubacio 21 (13 sk), Drežnjak 20 (trice 5/5), a Toni Nakić 10 poena. Kod Zaboka Šime Lisica je ubacio 20 (trice 4/6), Mladen Primorac 12, a Antonio Črnjević 11 uz 10 skokova.

Cibona u 3.kolu već u petak (18.00) dočekuje Šibenku.