Zapruđu završnica protiv Samobora…

U 11.kolu Prve muške lige Zapruđe je kao domaćin slavilo protiv Samobora 68:66 i tako nakon točno dva mjeseca stiglo do slavlja. Neizvjestan susret na mali broj poena u završnici je pripao domaćinima koji su nakon trice Doriana Ribarića na nešto više od četiri minute prije kraja vodili 63:58. Povratnik nakon bolesti Bruno Levanić Kutni uz Antonia Kraljića vraća goste u susret koji su nakon jednog ubačenog bacanja Tina Šebalja u posljednju minutu ušli s mini zaostatkom 65:64.

U završnici je Tomislav Garvanović ubacio tri od četiri bacanja, a posljednji pokušaji Samobora da izbori barem produžetak nisu bili uspješni.

Garvanović s 18 poena je predvodio Zapruđe. Dorian Jelenek je ubacio 15 (8sk), a Ribarić (6as) 14 poena. Kod gostiju Dario Kuzmanović je ubacio 19 poena, Levanić Kutni 15 uz 10 skokova i 8 asista.

”Teška utakmica za nas u kojoj nas je Samobor s velikom rotacijom igrača u drugom dijelu uveo u krizu. Na kraju nas je sreća pomazila i dobili smo utakmicu, a isto tako pobjeda je mogla otići i na stranu Samobora. Nismo zadovoljni prvim dijelom sezone, ali vjerujem da će nam ova pobjeda biti podstrek za daljnji rad”..kazao je trener Zapruđa Siniša Mesić.