U 15.kolu Prve lige... Zapruđe nadigralo Đakovo, Agrodalmu bodovi iz Kaštela…

Zapruđe - Đakovo

U 15.kolu Prve muške lige Zapruđe i Agrodalm su upisali pobjede. Zapruđe je u Trnskom nadigralo Đakovo 86:62, a Agrodalm je slavio na gostovanju u Kaštelima 88:81.

Zapruđe je do prednosti protiv Đakova stiglo u finišu prvog poluvremena (44:37), a u završnici treće četvrtine imalo 11 razlike (64:53). Nisu se gosti predavali do prvih minuta posljednje četvrtine (66:62), a tada u osam preostalih minuta nisu postigli koš što je Zapruđe iskoristilo i sa serijom 20:0 zaključilo utakmicu. Braslav Turić je ubacio 22, Filip Stanić 19, a Ivan Penić 19 poena uz 10 skokova i 9 asista. Kod Đakova Kristijan Vladović je ubacio 18, a Matej Karlović 17 poena.

Vrijednu pobjedu u borbi za doigravanje ostvario je Agrodalm koji je odigrao odličnu posljednju četvrtinu u Kaštelima (27:13) i stigao do nove pobjede. Domaćini su dobili prvu četvrtinu (30:19), a u posljednju četvrtinu ušli sa 7 poena viška (68:61). Luka Mohač i Ivan Jurinec su kreirali preokret, a Matija Markočić ubacio tricu za prednost 74:70. U završnici susreta Agrodalm je do pobjede predvodio Dorian Ribarić koji je ubacio 8 posljednjih poena.

Odličan je bio Ante Žužul s 21 poenom i 10 skokova. Markočić je dodao 20, Ribarić 14, a Jurinec 11. Agrodalm je nastupio bez Andreja Ceraja, a na klupi je susret proveo Nikola Baran. Kod Kaštela najefikasniji Frano Marasović (16).