Zadrani u završnici slomili Cedevitu Junior…

foto. KK cedevita junior

U susretu osmine finala Kupa Krešimira Ćosića Zadar je kao gost slavio kod Cedevite Junior 81:69. Gosti su do pobjede stigli serijom 11:2 u posljednjoj četvrtini kada su poveli 71:61. Sjajno otvaranje utakmice Cedevite Junior koja je na krilima Emira Šabića (17 poena u prvoj četvrtini, 5 trica) taj period igre dobila 26:14. Sredinom druge četvrtine David Ušić je doveo domaćine na +16 (36:20). Ipak do odmora Zadrani su uspijeli prepoloviti prednost (42:35).

Vodila je Cedevita Junior do završnice treće četvrtine kada je Jure Planinić zabio bacanja za 56:55. Početkom posljednje četvrtine Stipe Krstanović je zakucao za 59:60, a tada su krenuli gosti koji preko Palokaja, Onuakua i Cartera dolaze do 10 razlike koje su i zadržali do kraja susreta.

Michael Onuaku sa 17 poena i 13 skokova predvodio je Zadar. Jan Palokaj je dodao 15, a Justin Carter 13 (6sk). Kod Cedevite Junior Šabić je ubacio 21 poen, a Krstanović (7sk) i Petar Ogrizović (5 as) po 10.

“Odlično smo ušli u utakmicu, vjerovao sam da možemo napraviti iznenađenje, 3 četvrtine smo odlično parirali Zadru, bili u vodstvu, na kraju treće u egalu. Zadnju četvrtinu jednostavnop nismo mogli, što se tiče kontakt igre, zatvaranja reketa fizički parirati njihovim igračima koji su snažniji od nas. I 56 posto slobodna bacanja, vjerojatno radi treme, prvi puta igramo ovakvu utakmicu, protiv ekipe na ovoj razini. Unatoč tome ja sam jako zadovoljan s momcima, odigrali smo jako dobru utakmicu. Na kraju pobijedio je Zadar koji je bio favoriziran i koji je dva ranga natjecanja iznad nas, to je bilo za očekivati. S obzirom na to naša jako dobra partija.”..kazao je trener CJ Marko Trninić, a prenosi KK Cedevita Junior