U 17.kolu HT Premijer lige... Težak poraz Hermes Analitice, Alkaru bodovi u Trnskom…

U 17.kolu HT Premijer lige Hermes Analitica je doživjela uvjerljiv poraz u Šibeniku, a Bosco je u Trnskom poražen od Alkara.

Analitičari su u Šibeniku doživjeli najveći ovosezonski poraz. Bilo je 115:62 za domaćine koji su trice šutirali 16/23, a prvu četvrtinu dobili 30:11. Prvo poluvrijeme Šibenčani su zaključili s 40 poena viška (63:23). Početkom posljednje četvrtine bilo je i 61 razlike (101:40). Domagoj Šarić s 28 poena (trice 7/9) je predvodio domaćine. Pavao Paić je dodao 16, a kod Hermes Analitice Tevin Foster je ubacio 19, a Filip Bjelanović 18 poena.

Bosco je poražen od Alkara 87:78, a sastav Matije Brkljačića je u prvom dijelu imao +9 (30:21) u 13.minuti. Nakon poluvremena (40:40) Sinjani su nastavak otvorili serijom 12:0, a Bpsco se u završnici uspio vratiti u susret kada je na tri minute prije kraja stigao na minus 2 (73:71). Promašena bacanja Jana Palokaja i zicer Mladena Primorca kaznili su gosti i stigli do pobjede.

Alkar je predvodio Hrvoje Vučić s 23 poena i 12 skokova. Bruno Markulin je dodao 22, Jalen Brown 18, a Gabrijel Marić 17. Kod Bosca daleko najefikasniji Palokaj (28). Mate Vucić je dodao 12, a Mladen Primorac 11 poena.