Split bolji od Cibone i u HT Premijer ligi…

U 11.kolu HT Premijer lige Split je na svom parketu slavio protiv Cibone 96:85. Tako su Splićani nakon pobjede u ABA ligi u samo deset dana dva puta slavili protiv Cibone. Domaćini su odigrali odlično prvo poluvrijeme u kojem su pogodili 8 trica iz 12 pokušaja, a na odmoru imali 17 razlike (55:38). Imao je sastav Ivice Skelina i 20 poena viška, a prvi dio obilježili su najmlađi igrači Ivan Perasović (trice 3/3) s jedne i Roko Prkačin s druge strane koji su ubacili po 11 poena.

Cibona je u nastavku počela hvatati rezultatski priključak kada su se Prkačinu priključili Drežnjak i Bundović, a najbliže su bili na šest minuta prije kraja kada je Mateo Drežnjak smanjio na 82:76. Minutu ranije nakon prigovora drugu tehničku pogrešku i isključenje zaradio je trener Ivan Velić, pa je momčad do kraja susreta vodio njegov asistent Bariša Krasić. Nešto kasnije nakon dvije tehničke pogreške igru je morao napustiti i Krešimir Radovčić.

Ilija Đoković (16) i Antonio Vranković (15) su predvodili Split, a kod Cibone Prkačin je ubacio 19, Filip Bundović 17, a Drežnjak 13 poena.

Cibona svoje putovanje nastavlja prema Podgorici gdje u nedjelju igra susret ABA lige.