Splićani u završnici do pobjede protiv Cibone…

U 19.kolu ABA lige Split je u Zagrebu slavio protiv Cibone 76:74 i tako i treći puta ove sezone u međusobnim susretima slavio protiv Vukova koji su na šest minuta prije kraja vodili 64:58, a onda stali pa su Splićani serijom 15:3 stigli do pobjede.

Cibona je vodila veći dio susreta, a najvećih +12 (36:24) imala u 17.minuti nakon trice Scotta Reynoldsa. Ipak poluvrijeme je završilo u egalu (36:36), a s dvije trice Marka Lukovića gosti su se serijom 12:0 vratili u utakmicu. U nastavku je Cibona držala prednost od nekoliko koševa, da bi se Split vraćao. Spomenutih posljednjih šest minuta bolje su odigrali gosti čiju je seriju tricom započeo Roko Ukić, a nakon dvije trice Luke Babića i njegovog zakucavanja za 75:69 bilo je jasno da će ABA bodovi put Splita.

Loša vijest za Cibonu je i ozljeda Reynoldsa kojeg su suigrači iznijeli s parketa, a ove dvije momčadi već u utorak u Zagrebu igraju novi susret u sklopu 22.kola HT Premijer lige.

”Čestitam Splitu na pobjedi. Oni su na kraju bili pametniji u samoj završnici. Pogodili su neke teške šuteve za tri poena i na kraju zasluženo došli do pobjede. Mislim da su u drugom poluvremenu imali veću energiju i to se ogledalo u većem broju uhvaćenih tzv. ‘ničijih’ lopti. Na kraju su bili nagrađeni za to. Nastavljamo s natjecanjem i neće nam biti nimalo lako u nastavku. ‘‘..kazao je nakon susreta trener Cibone Vladimir Jovanović.

Luković je predvodio Split s 20 poena. Ukić je dodao 16 uz 5 asista, a Babić 13 uz 11 skokova i 5 asista. Kod Cibone Damir Markota je ubacio 14, a Roko Prkačin 11 uz 8 skokova.