Šibenčani se revanširali Dubravašima…

U 17.kolu HT Premijer lige Šibenka je slavila u Dubravi 104:98 i tako se revanširala Dubravašima za poraz u prvom dijelu sezone koji su doživjeli na Baldekinu. Furnir je bolje otvorio susret i nakon šet pogođenih trica na startu poveo 19:11, ali je nakon trice Juraja Pleadina prva četvrtina pripala gostima 27:24. Izmjenjivali se se u prednosti jedni i drugi, a na odmor je Šibenka otišla s +3 (52:49).

Ključni trenuci susreta dogodili su se početkom treće četvrtine kada gosti serijom 13:4 odlaze na +12 (65:53). Nezadrživ za Dubravaše je bio Milija Miković, a sjajno su mu asistirali Henrik Širko, James Freeman i mladi Pleadin. Nije se Furnir predavao iako je Šibenka na sedam minuta prije kraja imala 13 razlike (87:74). Luka Pandurić je u završnici vratio nadu, a nakon trice i dvice Lukše Buljevića stigao je Furnir na minus 2 (98:100). Tada Širko ubacuje oba bacanja, a Furnir više nije uspio ugroziti pobjedu gostiju u koju je Miković ubacio 32 poena. Širko je dodao 25 (6 as), a Freeman 15 uz 6 asista. Vrijedi izdvojiti 10 poena i 5 skokova Pleadina.

Kod Furnira koji je imao 9 skokova više Pandurić se zaustavio na 21 poenu. Buljević je dodao 17 (5sk), Mihajlo Jerković 14 (5sk), a Makur Puou 13 uz 7 skokova. Fran Vujić je ubacio 11 poena.

”Dvije utakmice zaredom primamo preko 100 poena, a zabiješ 98 i nismo uspijeli dobiti utakmicu. Znači problem je u obrani i mogu reći individualnoj odgovornosti igrača. Primili smo puno poena u igri leđima i iz tranzicije. Na kraju zaslužena pobjeda Šibenke iako smo u određenim trenucima utakmice radili neshvatljive pogreške kao u završnici prvog poluvremena”..kazao je trener Furnira Vladimir Krstić.

”U završnici se nismo baš najbolje snašli nakon pete osobne Freemana. Ovu utakmicu je trebalo dobiti psihički jer je ekipa Furnira nakon neočkivanog poraza od Hermesa igrala dobro i dopustili smo im na početku da se razigraju, ali u drugom poluvremenu smo manje više držali utakmicu pod kontrolom i zasluženo pobjedili”…kazao je trener Šibenke Dženan Rahimić.