Puljko školovao studente, Sesvete prve osvojile Jazine…

Danas su na rasporedu bile preostale dvije utakmice 16.kola Prve muške lige. U prvom odigranom susretu Bosco je kao gost slavio u Splitu kod Universitasa 84:59. Zagrepčani su na krilima iskusnog Hrvoja Puljka (5 trica u prvoj četvrtini) nakon deset minuta vodili 32:17 i tako usmjerili utakmicu na svoj mlin. U nastavku mlada domaća momčad nije imala snage ozbiljnije ugroziti pobjedu Bosca koji je nakon +10 (65:55) u 32.minuti napravio seriju 17:0.

Puljko je utakmicu završio s 31 poenom (trice 7/10). Makur Puou je dodao 14 uz 12 skokova, Vito Porobić 13, a Marin Zrnić 10. Universitas su predvodili Lovre Runjić (14) i Bruno Rebić (13).

Sesvete su odličnom posljednjom četvtinom prve ove sezone osvojile Jazine. Sastav Josipa Bulajića je slavio 80:78, a posljednju četvrtinu dobio 26:12 što je bila treća uzastopna pobjeda Sesvećana koji se nisu predavali iako su domaćini vodili 72:58 na sedam minuta prije kraja. Uz standardno raspoloženog Daria Papka (32 poena, 16 skokova) sjajnu završnicu odigrao je Philip Babić koji je nakon trica Papka i Karla Kosa za 74:74 ubacio tricu za prednost 79:77, a na kraju pogodio i jedno bacanje za 80:78. Babić je na kraju ubacio 12 poena, Antonio Mišić 11, a Martin Juršić i Kos po 8. Kod Jazine Arbanasa Marko Jurica je ubacio 23, a Adrian Anderson 13.