Prva liga: Zapruđe slavilo u Domu košarke, porazi Bosca i Sesveta…

Startala je nova sezona u Prvoj muškoj ligi. Derbi 1.kola igran je u Trnskom gdje su pojačane Jazine Arbanasi u završnici stigle do pobjede protiv Bosca. Bilo je 87:80. Poveli su Zadrani na startu 12:4, a Bosco je do poluvremena (44:46) uhvatio rezultatski priključak. Nakon poravnanja Josipa Mikulića (46:46) opet je prednost bila na strani gostiju. Stigla je momčad Srđana Helbicha do izjednačenja (73:73), ali su Bruno Butorac (dvije trice) i Josip Mrkić ipak bodove usmjerili prema Zadru.

Bruno Markulin (20) i Butorac s 19 su predvodili goste, a kod Bosca Luka Katura je ubacio 25, a Josip Mikulić 17 poena.

Zapruđe je u Domu košarke stiglo do pobjede protiv Cedevite Junior (bivši Agrodalm) 88:80. Zanimljiv susret momčad Nikole Piacuna rješila je sredinom posljednje četvrtine kada su Penić, Raič i Stanić odveli Zapruđe na +10 (74:64). Imali su gosti i 16 razlike (86:70), a predvodio ih je Ivan Penić koji je uz 21 poen imao i 13 skokova. Paško Vrlika je dodao 16, a Niko Gril i Marko Raič po 13. Kod Cedevite Junior najefikasniji Karlo Lukačić (19). Matej Buovac je dodao 14, a Matija Markočić i Petar Ogrizović 11.

Sesvete su na premijeri u Prvoj ligi poražene u Puli 81:76. Domaćini su na startu poveli 11:3 i prednost nisu ispuštali do kraja. Prednost Puljana 69:57 na osam minuta do kraja Sesvećani su nakon jednog od tri ubačena bacanja Daria Papka gotovo stigli u završnici kada je bilo 75:74. Tada su Matija Bilalović i Gvido Guštin ipak s linije slobodnih bacanja donijeli pobjedu domaćinima koje su predvodili Martin Klepo (14) i Kristijan Andabaka (13). Kod Sesveta Papak je ubacio 20 (12 sk, 5 as), Filip Tušek 13, a Philip Babić 12 poena.