Prva liga (m): Cedeviti Junior završnica protiv Rudeša, novi poraz Zapruđa…

Ovog vikenda igraju se utakmice 16.kola Prve muške lige. Danas je Cedevita Junior kao gost slavila kod Rudeša, a Omiš Čagalj Tours je nadigrao Zapruđe.

Cedevita Junior je u Sutinskim vrelima slavila protiv Rudeša 73:72. Neizvjestan susret u kojem je prvo poluvrijeme završilo u egalu (40:40). U trećoj četvrtini nešto bolja igra Rudeša koji je u nekoliko navrata imao 7 razlike, a u posljednju četvrtinu ušao s +6 (61:55). U sedam minuta posljednje četvrtine Cedevita Junior preko Petra Ogrizovića i Davida Ušića radi seriju 14:2 i dolazi do prednosti 69:63. U posljednje dvije minute CJ ulazi s prednošću 71:65, a tada Jure Rezo i Kruno Macner (trica) vraćaju domaćine u priliku za pobjedu. Imao je Rudeš u posljednji napad ali Hrvoje Garafolić nije uspio pogoditi pa su bodovi otputovali na Velesajam.

Pobjednike su predvodili Ušić s 20 i Ogrizović s 15 poena. Emir Šabić je dodao 13, a Matej Bošnjak 11 uz 11 skokova. Garafolić je za Rudeš ubacio 19 poena, Macner 16.

Zapruđe je novi poraz upisalo u Omišu 101:83. Upravo protiv Omiša 3.studenog prošle godine Zapruđe je upisalo svoju posljednju pobjedu, a današnji poraz bio je jedanaesti uzastopni čime je svoje šanse za ostanak u ligi svela na minimum. Rezultatski pad u Omišu dogodio se u drugoj četvrtini koju su domaćini dobili 26:12 ubacivši četiri trice što su nastavili i u trećoj četvrtini nakon koje su imali 28 razlike (83:55). U završnici je Zapruđe tek ublažilo poraz.

Luka Petrašić (23) i Ivan Mimica (21p, 6 trica) predvodili su domaćine, a kod Zapruđa koji je igrao bez  Hrvoja Gašparca i Antonia Vlaića, a Paško Vrlika i Kristijan Joksimović nisu ulazili u igru Tomislav Garvanović je ubacio 25, a Damir Mijić i Luka Mohač po 15 poena.

Sutra (nedjelja) Bosco gostuje u Splitu kod Universitasa, a Sesvete kod voxećih Jazine Arbanasa.