Prva liga (m): Cedevita Junior upisala i šestu pobjedu, Dinamo i Sesvete u nedjeljnim izazovima…

Cedevita Junior je u 7.kolu Prve muške lige u svojoj dvorani slavila protiv Dubrovnika 101:83. Utakmicu je s četiri uzastopna poena otvorio Sven Smajlagić, a nastavio Petar Ogrizović. Uz trice Krstanovića, Bošnjaka i Jacovića sastav Marka Trninića je dobio prvu četvrtinu 24:12. Iako su i u 14.minuti bili na 12 razlike (31:19) Vitamini nisu uspijeli do odmora zadržati osjetniju prednost jer su Dubrovčani predvođeni bivšim igračem Cedevite Mateom Vidovićem zaostatak smanjili na 5 poena (46:41).

Dubrovnik je prijetio do završnice treće četvrtine kada je nakon trica Vujičića i Vodopije bio na minus 8 (67:59), da bi tricama Smajlagića i Ogrizovića CJ u posljednjih deset minuta ušla s +12 (73:61). U završnici nije bilo nove neizvjesnosti, a najvećih +21 (101:80) bilo je nakon trice Vite Kučića.

CJ je predvodio Ogrizović s 20 poena i 6 asista. Smajlagić je dodao 15, David Ušić i Matej Bošnjak po 14, a Emir Šabić 12. Kod Dubrovnika Domagoj Vrkić je ubacio 25, a Vlaho Raguž 18 poena.

Sutra (nedjelja) Dinamo od 15 sati gostuje kod Ribole Kaštela ”Nakon dugo vremena i problema koje smo imali uspijeli smo se ovaj tjedan okupiti u punom sastavu. Trudili smo se što više vratiti u pozitivan ritam s treninzima da nadoknadimo propušteno. Kaštela su dobro pokrivena na unutarnjoj i vanjskoj poziciji gdje imaju odlične šutere. To je ekipa koja u ovoj ligi može svima parirati i čeka nas težak posao u želji da nastavimo pobjednički niz”..kaže Matija Maljić.

Sesvete će kao domaćini u Dubravi od 20 sati dočekati Jazine iz Zadra, dok je susret Zapruđe – Bosco odgođen zbog pozitivnih nalaza na Covid 19 u sastavu Bosca.