Prva liga (m): Bosco slavio u Samoboru, Cedevita Junior lako sa Zapruđem…

U 3.kolu Prve muške lige danas su treću pobjedu upisali košarkaši Cedevite Junior, a drugu Bosco. Sutra (nedjelja) će na parket Sesvete koje dočekuju Pulu 1981, dok je susret Dinamo – Dubrovnik odgođen zbog pozitivnog Covid nalaza u KK Dubrovnik.

Bosco je slavio u Samoboru 83:62 u susretu koji su rezutatski kontrolirali gosti jer su na poluvremenu imali +8 (42:34). Samobor je rezultatski priključak držao do završnice treće četvrtine kada je Hrvoje Puljko s dvije trice odveo Bosco na +12 (62:50). I četvrtu četvrtinu sa sedam uzastopnih poena otvorio je Puljko, a nakon koša Deana Popovića na osam minuta prije kraja bilo je 18 razlike (71:53). Bosco je imao i 25 razlike (82:57), a sastav Luke Jovanovića predvodio je Puljko s 24 poena (trice 6/8). Dvocifren je bio i Makur Puou s 19 poena i 9 skokova. Kod Samobora Bruno Levanić Kutni je ubacio 26, a Dario Kuzmanović 10 poena.

Cedevita Junior bez Davida Ušića i Mateja Bošnjaka lako je nadigrala Zapruđe. Bilo je 95:64 u susretu gdje su izabranici Marka Trininića serijom 18:2 u završnici prve i početkom druge četvrtine poveli 26:12. Na odmoru je bilo 45:29, a domaćini predvođeni Svenom Smajlagićem (19p, 4 as) i Petrom Ogrizovićem (17p, 4as) u nastavku su samo prednost povećavali. Petar Dubelj je dodao 15, a Fran Jacović i Aleksa Gatarić po 11 poena. Kod Zapruđa bolji od ostalih Tomislav Garvanović (16), Josip Škara (14p, 8 as) i Julijan Rajič (13p, 7 sk)