Kadeti: Šibenik slavio u Dubravi, Cedevita poražena u Zadru, prva pobjeda Bosca…

Danas su tri zagrebačka kluba nastupala u Jedinstvenoj kadetskoj ligi.

Dubrava je u svojoj dvorani ugostila Šibenik i doživjela poraz 99:86. Susret prepun rezultatskih obrata na kraju je pripao Šibenčanima koji su odigrali bolju posljednju četvrtinu. Dubrava je serijom 18:2 sredinom treće četvrtine imala 9 koševa prednosti (63:54). Juraj Pleadin i Luka Carević su vratili Šibenik u susret (66:65) koji je prelomljen u posljednjih šest minuta kada je Ivan Živković ubacio tricu za prednost Šibenika 81:76, a sve je rješio Pleadin za + 11 (89:78).

Pleadin je s 34 poena i 16 skokova predvodio momčad Branka Klisovića. Stasiti Tomislav Ivišić je ubacio 32 uz 12 skokova, a Živković je dodao 17 uz 8 skokova i 5 asista. Dubrava je šutirala 39 trica (Nazor i Cvitanović po 10), a ubacila 9 i predvodili su je Fran Cvitanović i Juraj Radonić po 19 poena. Ivan Nazor je ubacio 17, a Gabrijel Max Herjavić 16.

Cedevita je poražena u Zadru 87:79 u susretu u kojem je momčad Anđelka Matova vodila do završnice treće četvrtine. Prednost Cedevite 56:49 iz 28.minute Zadrani su serijom 19:2 pretvorili u svoju prednost 68:58. Pokušala je Cedevita u završnici dohvatiti prednost domaćina, ali raspoloženi Duje Brala (20p, 11sk), Mihael Buljan (18p, 11 sk) i Karlo Kovačević (17) nisu dozvolili. Kod Cedevite Aleksa Gatarić je ubacio 25 poena (bacanja 12/12), a Patrik Stjepan Trefil 16.

Bosco je protiv Koprivnice stigao do svoje premijerne pobjede u ligi. Bilo je 86:54, a momčad Marijana Bagarića predvodili su Roko Sekulić (15p, 10 sk), Stjepan Juroš (14), Luka Mršić (13p, 5 as) i Teo Musa (12p, 8 sk). Kod Koprivnice Patrik Lovrić je ubacio 19 poena.