Posljednji dan polufinalnog turnira PH u Sinju... Juniori, PH (A): Cibona prva na poluzavršnici u Sinju…

Posljednjeg dana polufinalnog turnira PH za juniore skupine A u Sinju Cibona je uvjerljivo slavila protiv Dubrave i izborila finale protiv Zadra kojeg je također svladala. Cibona i Zadar izborili su završni turnir u Zadru slijedećeg tjedna u kojem će u polufinalu igrati Cibona – Split i Cedevita – Zadar.

PH, Juniori - Skupina A Sinj, Polufinale 1. 2. 3. 4. Kraj
Cibona 24 27 26 36 113
Dubrava 19 11 20 18 68
14.05.2019. / 10:30 51:30 62:38
Cibona
Roko Prkačin 23, Vito Porobić 18, Lovro Gnjidić 16, Dino Bistrović 13, Lukša Buljević 13, Sandro Rašić 12, Hrvoje Majcunić 9, Danko Branković 7, Filip Paponja 2, Filip Kalajžić 0.
Dubrava
Ivan Dadić 20, Marko Marunić 12, Marijano Glasnović 11, Marko Prelec 8, Jan Grabovac 6, Marko Grbeša 6, Marin Siničić 5, Karlo Mikulić 0, Franco Kos 0, Valentin Kos 0.
PH, Juniori - Skupina A Sinj, Polufinale 1. 2. 3. 4. Kraj
Alkar 23 25 20 27 95
Zadar 29 34 33 18 114
14.05.2019. / 12:45 48:63 47:51
Alkar
Frano Pralija 31, Ivan Jurela 16, Marko Žuljević 10, Lovre Tvrdić 10, Karlo Župić 9, Mladen Tomašević 6, Mirko Jukić 6, Ivo Zukanović 5, Borna Jurela 2, Mirko Vučković 0, Bože Talaja 0, Dino Jukić-Bračulj 0.
Zadar
Jure Planinić 28, Vito Barbaroša 25, Lovre Paleka 15, Duje Brala 12, Roko Erslan 11, Dominik Zelanto 9, Mario Fantina 5, Edis Korman 4, Toni Hordov 2, Gabrijel Majica 2, Luka Meštrić 1, Luka Smoljan 0.
PH, Juniori - Skupina A Sinj, Finale 1. 2. 3. 4. Kraj
Cibona 19 16 25 30 90
Zadar 16 21 17 21 75
14.05.2019. / 17:00 35:37 55:38
Cibona
Sandro Rašić 31, Roko Prkačin 29, Vito Porobić 8, Danko Branković 8, Lovro Gnjidić 7, Hrvoje Majcunić 3, Dino Bistrović 2, Filip Paponja 2, Lukša Buljević 0, Filip Kalajžić 0.
Zadar
Jure Planinić 22, Lovre Paleka 12, Roko Erslan 9, Vito Barbaroša 8, Mario Fantina 7, Toni Hordov 6, Duje Brala 5, Dominik Zelanto 4, Gabrijel Majica 2, Edis Korman 0, Luka Meštrić 0, Luka Smoljan 0.

Strijelci: PH, Juniori - Skupina A Sinj

# Igrač Klub Ut. Koš.
1. Jure Planinić Zadar 5 117
2. Sandro Rašić Cibona 5 98
3. Frano Pralija Alkar 4 93
4. Vito Porobić Cibona 5 77
5. Roko Prkačin Cibona 3 75
6. Danko Branković Cibona 5 69
7. Vito Barbaroša Zadar 5 69
8. Edi Bešić KK Kvarner 2010 3 66
9. Lukša Buljević Cibona 5 65
10. Lovre Paleka Zadar 5 61