Hermes Analitica poražena od Splita…

U susretu 6.kola HT Premijer lige Split je kao gost u KC Dražen Petrović bio bolji od Hermes Analitice 84:69. Bio je to susret umornih momčadi koji je otišao na stranu favoriziranih Splićana kojima je ovo bila treća utakmica u 72 sata. Iza Analitičara je bila teška utakmica s Furnirom koja je otišla u dva produžetka što se moralo osjetiti u igri s obzirom na suženi kadar s kojim raspolaže Zvonimir Mravak.

Uz dvije trice Nikole Filića, te jednu Filipa Kordića i poene Kristijana Šutala poveli su domaćini 19:9 u sedmoj minuti. Do kraja prve četvrtine Kordić je ubacio još jednu tricu, ali su Splićani uhvatili rezultatski priključak (26:23). Šutalo je na početku druge četvrtine zabio za 28:23, a tada je slijedila serija Splita 15:2 koju je prekinula trica Ivana Milekovića. Gosti su na odmoru vodili 48:42. U nastavku je Split kontrolirao rezutat, a Analitičari su najbliže stigli na minus 6 (52:58). Za mirnu završnicu Splićana zaslužne su dvije trice Sanija Čampare.

Split je predvodio Darko Bajo (15), a Antonio Vranković i Čampara su dodali po 14. Kod Hermesa Mileković je ubacio 14, Ante Krapić 13, a Bruno Perić 11 poena.