EP, U18 (m): Francuzima završnica, Hrvatska za ostanak…

Hrvatska muška U18 juniorska reprezentacija nije uspijela izboriti četvrtfinale EP koje se održava na Volosu (Grčka). U susretu osmine finala neporažena Francuska je u završnici slavila pobjedu 62:53. Francuska je dobila prvu četvrtinu 18:13, a Hrvatska je u drugoj četvrtini odigrala odličnu obranu kada je primila samo 8 poena i stigla do prednosti na poluvremenu 28:26. Imala je Hrvatska u trećoj četvrtini i +6 (34:28), a u posljednjih deset minuta nakon trice Lukše Buljevića ušla s +3 (41:38).

Posljednju prednost naša reprezentacija je imala šest minuta prije kraja kada je bilo 44:43. U posljednje dvije minute ušlo se pri rezultatu 50:50, a Francuzi su do pobjede stigli poenima Timothea Crusola (58:53).

Moussa Diabate je predvodio Francusku s 19 poena i 13 skokova. Matthieu Gauzin je dodao 16. Kod Hrvatske koju očekuje borba za ostanak u A diviziji Lovro Gnjidić je ubacio 13, a Buljević 12 poena.