Dubrava Furnir šokirala Škrljevo, Hermes Analitica ispustila pobjedu u Osijeku…

Uzbudljiva je bila subota na parketima HT Prmijer lige. Za iznenađenje se pobrinula Dubrava Furnir koja je nakon slabog premijernog nastupa protiv Zaboka na domaćem parketu slavila na gostovanju kod Adria Oil Škrljeva 83:80, a Hermes Analitica je bila na korak od pobjede u Osijeku.

Adria Oil Škrljevo je na startu povelo 5:0, ali Dubravaši nisu izgubili glavu već uzvratili serijom 18:4. Razigrali su se Gulam, Šarac, Hortman i Šutalo pa je momčad Darka Krunića dobila prvu četvrtinu 26:22 uz 14 poena Marka Šarca. Vodila je Dubrava Furnir 33:26 nakon trice Petra Perića, a domaćini su uspijeli stići do izjednačenja (37:37). Za prednost Lavova na odmoru 48:40 najzaslužniji su Josip Gulam i Dorian Jelenek. Uz dvije trice Šarca i jednu Gulama Dubrava Furnir je vodila 62:50 sredinom treće četvrtine, a u posljednjih deset minuta ušla s +11 (72:61). Zaprijetili su domaćini na četiri minute prije kraja (74:71), ali su Šutalo, Hortman i Šarac odveli goste na +9 dvije minute prije kraja. Činilo se da je pitanje pobjednika rješeno, ali su uporni domaćini nakon trice Jordana Riewera na 14 sekundi prije kraja stižu na minus 2 (82:80). Tada Josip Gulam ubacuje jedno od dva bacanja, a pokušaj Ivana Batura da izbori produžetak nije bio uspješan.

„Prava premijerligaška utakmica, zasluženo smo pobijedili. Pohvalio bih svog playmakera Gulama koji je fantastično odigrao utakmicu. I ostali dečki su bili vrlo dobri no on je napravio iskorak u toj poziciji playmakera koja nam je dala plus da dobijemo ovu utakmicu. Čitavu utakmicu smo kontrolirali rezultat i zasluženo pobijedili.“..kazao je nakon susreta trener Dubrave Darko Krunić.

Šarac je s 25 poena i 9 skokova predvodio Dubravu Furnir. Gulam je dodao 17 uz 6 asistencija (trice 3/5), Chris Hortman 14 uz 10 skokova i 6 asistencija. Kod Adria Oil Škrljeva Josip Barnjak je ubacio 22, Batur i Riewer 15, a Ante Gospić 14 poena.

Hermes Analitica je poražena u Osijeku 72:71 u susretu gdje je ispustila prednost 69:61 na 140 sekundi prije kraja. Andrija Ćorić je vratio Osječane u susret, a pobjedonosni koš postigao Robert Kujundžić. Pokušao je tricom Franko Kalpić, ali njegov pokušaj nije bio uspješan. Zagrepčani su dobili prvu četvrtinu 19:12, na odmoru je bilo 31:31, a neodlučeno je bilo i na ulasku u posljednju četvrtinu (49:49).

Lovre Bašić s 19 poena i 8 asista predvodio Vrijednosnice Osijek. Kujundžić je dodao 16, a Antonio Jordano 14 poena. Kod Hermesa Luka Ljubičić je ubacio 15 poena uz 8 skokova. Julijan Rajič je dodao 12 uz 9 skokova, a Filip Kordić i Ivan Svoboda po 10.