Cibona poražena u Šibeniku…

U zaostaloj utakmici 14.kola HT Premijer lige Šibenka je na Baldekinu slavila protiv Cibone 83:78. Zagrepčani koji su zaigrali bez Drežnjaka i Prkačina, te bez trenera Jovanovića imali su najlošiji ulazak u utakmicu ove sezone. Šibenka je nakon šest minuta vodila 18:0, a prvu četvrtinu rješila u svoju korist 25:8. Do poluvremena Cibosi su prepolovili prednost (38:31). U trećoj četvrtini nakon prednosti Šibenke 47:39 sastav Bariše Krasića radi seriju 13:2 (dvije trice Markote) i stiže do prednosti 52:49.

U posljednje dvije minute nakon trice Juraja Pleadina Šibenčani su ušli s prednošću 68:64, ali je Josip Bilinovac s četiri uzastopna poena izjednačio. Susret je rješio Henrik Širko koji je ubacio tricu osam sekundi prije kraja, a nakon promašaja Ivana Novačića još dva bacanja je ubacio Pleadin.

Šibenku je predvodio Milija Miković s 25 poena i 9 skokova. James Freeman je dodao 19, a Širko 13 poena i 9 skokova. Kod Cibone Damir Markota je ubacio 17 poena uz 7 skokova. Novačić je dodao 12, a Darko Planinić 11.

”Čestitke Šibenki na potpuno zasluženoj pobjedi. Bili su puno čvršći i agresivniji od samog starta i mislim da je to samo otvaranje i presudilo utakmicu. Mi smo drugo poluvrijeme bili dobri, iščupali smo se iz te rupe u kojoj smo bili. Zadnji šut nismo zabili, a nismo ga ni zaslužili zabiti jer nismo bili pravi i nismo imali dobar pristup. Znali smo da je Šibenka neugodna ekipa i što nas čeka i zato im još jednom čestitam.”..kazao je nakon susreta Bariša Krasić.