U 21.kolu HT Premijer lige.... Cibona +55 protiv Hermesa, Cedevita slavila u Gorici, Šibenik tricama slomio Bosco…

U 21.kolu HT Premijer lige najuvjerljiviju pobjedu upisala je Cibona koja je u KC Dražen Petrović nadigrala Hermes Analiticu 132:77. Cedevita je slavila u Velikoj Gorici 92:75, a Bosco se posljednjim domaćim susretom oprostio porazom od Šibenika 87:74.

Cibona je očekivano lako nadigrala Analitičare koji su odigrali solidno prvo poluvrijeme (57:44), a nastavak je u potpunosti pripao Vukovima u čijem sastavu je prve minute upisao Sandro Rašić koji je za šest minuta ubacio 5 poena. Damir Markota i Roko Prkačin su ubacili po 27 poena. Dominic Gilbert je dodao 16, a Marko Ljubičić i Fran Pilepić po po 13. Kod Hermesa Ivan Svoboda je ubacio 20, a Filip Kordić 17 poena.

Pojačana Cedevita bez Pullena, Cobbsa, Katića i Banića slavila ja na gostovanju kod Gorice koja je sredinom treće četvrtine bila na minus 7 (49:56). Serijom 15:4 preko Murića, Perkovića, Mustapića i Stipanovića sastav Slavena Rimca odlazi na +18 (71:53) i odvodi utakmicu u mirne vode. Edo Murić s 18 i Jakov Mustapić s 15 najefikasniji kod Cedevite. Toni Perković je dodao 13, a Karlo Žganec i Ivan Ramljak po 10. Kod Gorice Ivan Vučić je ubacio 18, a Marko Baković 14 poena.

Bosco je početkom druge četvrtine imao prednost 23:14, ali su Šibenčani napravili seriju 16:0 i do odmora stigli na +9 (38:29). Drugo poluvrijeme bolje otvaraju gosti koji nisu dozvolili Boscu ozbiljniji priključak, a sjajnu utakmicu odigrao je Ivan Mileković koji je ubacio 27 poena (trice 9/11). Kod Šibenika koji je ubacio 19 trica još su se izdvojili Toni Nakić (19) i Tonko Vuko (17). Kod Bosca koji je trice šutirao 3/19 Mateo Vidović je ubacio 19, a Mladen Primorac 18 poena.