Zagrepčani sačuvali drugo mjesto... Cedevita teško do pobjede protiv FMP-a…

U 19.kolu ABA lige Cedevita je u KC Dražen Petrović svladala FMP iz Beograda 87:85 i sačuvala drugo mjesto. Zagrepčani su iščupali pobjedu jer su gosti vodili gotovo cijelim tijekom susreta. Cedevita je nakon početnih 0:7 serijom 12:0 stigla do prednosti 12:7, ali je FMP-u pripala prva četvrtina 26:19. Vodili su gosti i 10 razlike u drugoj četvrtini i imali +8 (70:62) u završnici treće četvrtine. Prava drama u posljednjih deset minuta. Cedevita je preko Ede Murića izjednačila (75:75), ali su Pot i Rebec kreirali seriju 9:2 za 84:77. Povratak Cedevite s pet poena najavio je Pullen, a Katić ubacio za minimalni zaostatak (85:84). Ključnu tricu za pobjedu ubacio je Murić, a nakon toga po dva napada nisu iskoristili jedni i drugi pa su bodovi ostali u Zagrebu.

Jacob Pullen s 21 i Murić s 18 su predvodili Cedevitu, a kod FMP-a Stefan Pot je ubacio 23, a Doup Reath 19 poena.